"ODDZIAŁ DZIENNY" MAGDALENA BIENIEK

 

Dzisiaj przychodzę do Was z propozycją od Wydawnictwa Psychoskok "Oddział dzienny" autorstwa Magdaleny Bieniek. 
Główna bohaterka w wyniku życiowych doświadczeń decyduje się przez 12 tygodni uczestniczyć na zajęciach i spotkaniach dziennego oddziału psychiatrycznego. 


Opowieść o 12 tygodniach na oddziale nie jest informatorem tego co musisz wiedzieć przed pójściem na oddział, jakie panują tam zasady, ani co cię tam czeka. 
Autorka zabiera nas w podróż, w której towarzyszymy jej każdego dnia od poniedziałku do piątku przez 3 miesiące. 


Dzięki codziennym opisom zadań na oddziale dziennym czułam się jakbym sama tam była z dziewczynami i brała udział w spotkaniach, słuchała tego co mają do powiedzenia, przeżywała terapie razem z nimi. 


Opowieść tą można przeczytać jednym tchem, ale nie warto bo po każdym wieczorze z "oddziałem dziennym" miałam głowę pełną refleksji na temat własnego życia. Problemy bohaterek otworzyły mi oczy na wiele spraw , a ich spotkania były dla mnie jak spotkania z przyjaciółkami i plotkowanie o problemach przy kawie, czułam się z nimi zupełnie swobodnie bo wiele spraw było podobnych, choć czasami wydaje nam się, że jesteśmy z czymś zupełnie sami..


Dzięki autorce bliżej zrozumiałam czym jest Oddział dzienny, na jakich zasadach funkcjonuje oraz co tam się robi. Bohaterki miały zajęcia relaksacyjne, terapię grupową, indywidualną, zebrania, zajęcia plastyczne, psychoedukację i wspólne wyjścia na spacery, kręgle... Wspaniała przygoda ! Kto z nas ma czas aby aż 6 godzin dziennie zadbać o siebie, o swoje zdrowie psychiczne, fizyczne i znaleźć czas na rozrywkę ? Uczestnictwo w zajęciach na oddziale dziennym nam to umożliwia ! 

 

Uświadomiłam sobie, jak ważne jest mówienie o funkcjonowaniu takich grup ! Niewiele z nas wie, że oddziały dzienne są refundowane, tak jak i ciało czasami wymaga rehabilitacji tak i nasza psychika tego potrzebuje ! Nie każdy może sobie pozwolić na sesję z terapeutą raz w tygodniu za 150-200 zł/ godzina. Oddział dzienny umożliwia nam pracę nad sobą przez 6-7 godzin dziennie, a jedyne koszty to ewentualne koszty dojazdu ( o które też możemy ubiegać się o zwrot ). 


Nie ważne czy zmagasz się z depresją, lękiem, zaniżonym poczuciem własnej wartości, traumą, trudnościami w funkcjonowaniu wśród społeczeństwa, kryzysem w związku czy potrzebujesz po prostu zrobić coś dla siebie - w takich grupach na oddziale dziennym jest dla Ciebie miejsce i nie wstydź się zdecydować! 

 

 

Oprócz cudownej podróży w głąb siebie możesz poznać nowych ludzi, nawiązać przyjaźnie na dłużej, zdobyć ciekawe doświadczenia i nauczyć się wielu nowych rzeczy, bohaterki powieści nie tylko zajmowały się terapią, relaksacją i psychoedukacją, pojawiło się też dużo czasu na rozmowy o przepisach, o pieczeniu ciast, o pomysłach na spędzenie nadchodzącego weekendu.. Brzmi nieźle, prawda?  Sięgnij po książkę Magdaleny Bieniek już dziś i dowiedź się jeszcze więcej o owianych tajemnicą oddziałach dziennych.. ;) 

 

Ps. Grupa w książce przypadkowo jest w 100% żeńska, ale nie jest to reguła bo grupy na oddziałach dziennych są mieszane i jest w nich miejsce zarówno dla kobiet jak i mężczyzn! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz